Depilacja olejem krokoszowym – skuteczna?

Największą zmorą kobiet jest bezsprzecznie depilacja. Żmudny zabieg, któremu musimy poddawać się często, jeśli chcemy cieszyć się gładką skórą. Raz na jakiś czas świat obiega informacja o cudownych nowościach w kwestii depilacji. Mamy już więc depilację mechaniczną lub chemiczną, z wykorzystaniem depilatora, kremu, wosku, pasty cukrowej, lasera, a nawet… olejku roślinnego. Depilacja olejem z krokosza barwierskiego króluje od niedawna w pielęgnacji. Czy olej szafranowy rzeczywiście może pomóc w pozbyciu się niechcianych włosków?

Warto zacząć od kilku słów na temat tego rewolucyjnego produktu. Krokosz barwierski to roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego i właśnie z jej nasion wytłacza się olej krokoszowy, nazywany inaczej olejem szafranowym. Olej ten jest bogaty w witaminy i niezbędne kwasy tłuszczowe, a więc ma bardzo dobre właściwości nawilżające i odżywcze. Można stosować go zarówno w kuchni i w kosmetyce, gdzie polecany jest zwłaszcza dla cery mieszanej, tłustej lub trądzikowej. Dlaczego poleca się go w depilacji?

Olej krokoszowy jako produkt do depilacji zaczął królować w Azji, skąd moda na ten zabieg rozprzestrzeniła się na cały świat. Depilacja olejem szafranowym polega na intensywnym wcieraniu oleju w skórę po zabiegu epilacji (wyrywanie włosków z cebulkami np. depilatorem, pastą cukrową lub woskiem). Regularnie aplikowany na wybrane miejsca olej ma zahamować wzrost włosków, opóźnić ich odrastanie i osłabić je. Trze przyznać, że depilacja olejem z krokosza to metoda dla cierpliwych, bo na jej efekty trzeba nieco poczekać.

Kobiety, które testowały tę metodę na sobie przyznają, że olej z krokosza bardzo dobrze nawilża i odżywia skórę, która w pierwszych tygodniach stosowania staje się delikatna i miękka. Formuła oleju może trochę utrudniać wcieranie, bo o ile ma płynną konsystencję, o tyle wchłania się niezbyt dobrze i trzeba dłużej chwili, aby część oleju szafranowego jest wchłonęła, a resztę można było zetrzeć chusteczką. Widocznie gładsza skóra nie jest nękana już problemami typu wrastające włoski oraz podrażnienia, same włoski są również dużo cieńsze. Efekt depilacji olejem krokoszowym potwierdza niestety tylko część kobiet, które przetestowały ten naturalny produkt.